10 najlepszych stron dla tłumaczy freelancerów

Freelancing stał się wygodnym sposobem na życie w ciągu ostatnich kilku lat, w który angażuje się coraz więcej osób. Duża liczba miejsc pracy i osób chętnych do ich wykonywania wzrosła wykładniczo i - biorąc pod uwagę to zapotrzebowanie - pojawiło się więcej platform dla freelancerów.

Jeśli szukasz niszowych ofert pracy, nie wszystkie te platformy są odpowiednie, zwłaszcza w przypadku zleceń, na które bardzo zależy, takich jak tłumaczenia. Zebraliśmy 10 najlepszych niezależnych witryn internetowych dla tłumaczy, aby pomóc Ci znaleźć klientów oraz łatwo i skutecznie rozwijać firmę.

kobieta poszukująca niezależnych tłumaczy

Fiverr

Fiverr to pierwsza platforma, która przychodzi do głowy ludziom, jeśli chodzi o freelancing. Jest to jedno z pierwszych, które się pojawiło i ma szeroki wachlarz ofert pracy. Usługi językowe cieszą się dużym zainteresowaniem w Fiverr, więc dobrze byłoby rozpocząć swoją podróż tutaj. Możesz znaleźć kategorię „tłumaczenia” bezpośrednio na stronie głównej, utworzyć nowy koncert i zdobyć nowych klientów. Fiverr jest również bardzo łatwy w użyciu jako platforma, zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym.

UpWork

Zaraz po wspomnieniu o Fiverr, musimy porozmawiać o Upwork - niezależnym liderze pracy przez ostatnie 20 lat. Upwork bardzo ceni swoją społeczność, pomagając milionom freelancerów i pracodawców znaleźć to, czego szukają. Zakres usług w Upwork jest znacznie szerszy, a usługi językowe znajdują się na liście. Możliwości, które znajdziesz w Upwork, z pewnością podniosą Twoją karierę jako tłumacza, ale pamiętaj, aby włożyć trochę wysiłku w uporządkowanie swojego profilu. Upwork ma dokładny system przyjęć dla freelancerów, więc daj z siebie wszystko, aby się upewnić.

Freelancer

Freelancer to jedna z najpopularniejszych witryn internetowych, na której pracuje ponad 40 milionów freelancerów. Ta jest szersza niż reszta, ale jeśli szukasz bieżących projektów, to jest platforma dla Ciebie. Jego interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby ułatwić długoterminową współpracę zarówno freelancerom, jak i pracodawcom. Płatności są łatwe, śledzenie czasu działa jak urok, a wskaźnik odpowiedzi jest zwykle wysoki. Freelancer jest polecany tym, którzy dopiero zaczynają, ponieważ budżety są przyjazne dla początkujących.

PeoplePerHour

Jak sama nazwa to wyjaśnia, People Per Hour to platforma, na której freelancerzy otrzymują wynagrodzenie w zależności od czasu zainwestowanego w ich pracę. Oczywiście możesz również ubiegać się o wycenę za projekt, co jest zwykle wygodniejsze dla tłumaczy. Usługi tłumaczeniowe dla osób na godzinę są opłacane dość dobrze, gdzieś powyżej średniej dla freelancerów. Powinieneś zacząć od projektu co godzinę, aby zobaczyć, jak działa platforma, i szybko zorientujesz się, jak to działa.

Gengo

Gengo jest przeznaczone dla tłumaczy i innych dziedzin związanych z językami, co czyni go obowiązkowym dla każdego freelancera w tej dziedzinie. Gengo działa jako internetowa agencja tłumaczeń, w której możesz oferować swoje usługi. Oprócz oferowania wielu bezpłatnych zasobów, które pomogą Ci w procesie rozwoju jako freelancer, Gengo ma imponującą liczbę miejsc pracy. Po otrzymaniu projektu jest bardzo mało prawdopodobne, że w następnym okresie pozostaniesz bez pracy. Wadą byłoby to, że stawki są nieco niższe niż średnia w przypadku tłumaczeń.

Smartling

Kolejna niszowa platforma, Smartling, jest szeroko znana w świecie usług tłumaczeniowych i językowych. Zostanie tłumaczem w Smartling może być trudnym procesem, ale ostatecznie warto. Łączy w sobie siłę technologii poprzez oprogramowanie, którego używa do szybszego wdrażania wielojęzycznych treści, oraz usługi tłumaczeniowe, które oferuje różnym firmom. Tłumacze w Smartling specjalizują się w ponad 150 językach i 50 branżach. Każdy tłumacz powinien oddać strzał i spróbować zostać tam tłumaczem, niezależnie od aplikacji konkurencyjnej.

OneHourTranslation

Jak sama nazwa wskazuje, One Hour Translation koncentruje się na tłumaczeniu w określonych ramach czasowych. Usługi w ramach usługi One Hour Translation są dostępne na żądanie, co oznacza, że powinieneś być dostępny tak często i jak najczęściej. Wiodące światowe marki, takie jak Hilton, Amazon czy Subway, współpracują z nimi w celu uzyskania szybkich i wysokiej jakości tłumaczeń w bardzo profesjonalnym środowisku. Ich społeczność tłumaczy stale się powiększa i akceptują zgłoszenia w dowolnym momencie na swojej oficjalnej stronie internetowej.

TextMaster

To samo dotyczy TextMaster. Są znani w branży z usług tłumaczeniowych, które oferują, przekształcając pracę w pełną SaaS, łącząc technologię i wiedzę profesjonalnych, doświadczonych tłumaczy. Wszyscy tłumacze pracujący w TextMaster muszą przejść rygorystyczną kontrolę jakości, aby upewnić się, że są native speakerami. Oferują również usługi korekty i pisania treści, więc jeśli również jesteś zainteresowany, wypróbuj platformę i zobacz, dokąd Cię prowadzi.

Guru

Guru to platforma dla ambitnych, ponieważ współpracuje tylko z najlepszymi freelancerami na świecie. Niektórzy mówią, że Guru gromadzi pierwsze 3% wszystkich freelancerów w jednym miejscu do różnych prac i zadań. Wspaniałe w Guru jest to, że na początek wiesz, że stawki zdecydowanie nie są niskie. Jako tłumacz na Guru możesz bardzo dużo zarabiać, o ile masz znakomite portfolio, ale weź pod uwagę, że rejestracja na tej platformie wymaga sporego wysiłku. W zależności od twoich umiejętności i czasu, jaki chcesz poświęcić na pracę, Guru może być twoim jedynym źródłem dochodu na przyzwoite życie.

Truelancer

Ten jest nowy w mieście, zbudowany z myślą o innych platformach dla freelancerów. Truelancer pojawił się niedawno, ale szybko stał się alternatywą dla swoich większych braci. Wygląda świetnie i nowocześnie, interfejs jest łatwy w obsłudze, ma fajny system finansowy, więc czemu by nie spróbować? Oczywiście liczba ofert pracy zamieszczonych na Truelancer nie jest imponująca, ale wystarczy, aby tłumacz został uruchomiony. Mimo to tłumaczenia są opłacane dość nisko, ponieważ platforma jest często wykorzystywana przez firmy do taniego outsourcingu usług.


Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny i szczęśliwego poszukiwania pracy!

Ostatnie Artykuły

10 najlepszych stron dla tłumaczy freelancerów 10 najlepszych stron dla tłumaczy freelancerów
10 blogów, które powinien odwiedzić każdy tłumacz 10 blogów, które powinien odwiedzić każdy tłumacz
Najlepsze aplikacje do tłumaczeń dla podróżujących Najlepsze aplikacje do tłumaczeń dla podróżujących
Jak otworzyć własne biuro tłumaczeń? Jak otworzyć własne biuro tłumaczeń?
Wskazówki jak nauczyć się polskiego dla początkujących Wskazówki jak nauczyć się polskiego dla początkujących