Najlepsze aplikacje do tłumaczeń dla podróżujących

Czy jesteś globtroterem i bariera językowa rodzi problemy za każdym razem, gdy wybierasz się do kraju, w którym nie mówi się w językach międzynarodowych? Cóż, Twoje problemy zostaną rozwiązane dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym.

Korzystanie z aplikacji do tłumaczenia może całkowicie zmienić zasady gry dla podróżników. Bez względu na to, gdzie jesteś i jak skomplikowany jest lokalny język, możesz po prostu przesuwać i pisać na telefonie, a uzyskasz łatwą komunikację w dowolnym celu, w jednej chwili. Oczywiście nie spodziewaj się godzinnych swobodnych rozmów z użyciem maksymalnie poprawnych wyrażeń gramatycznych, ale wymienione tutaj aplikacje z pewnością wykonają swoje zadanie.

Oto, czego powinieneś użyć:

aplikacje do tłumaczenia

iTranslate

iTranslate zasługuje na rozpoczęcie tej listy, ponieważ jest to bardzo obszerna aplikacja z ponad 100 zindeksowanymi językami. Jest skierowany do podróżników, ale także studentów, biznesmenów i niszowych pracowników, takich jak personel medyczny. Aplikacja oferuje tłumaczenie tekstu i głosu, zarówno w trybie natychmiastowym, jak i dostępnym do użytku offline w 4 najpopularniejszych językach.

Martwisz się o znaki drogowe, menu lub inne materiały wizualne, których nie możesz skopiować i wkleić? iTranslate ma opcję tłumaczenia z aparatu, w której wystarczy zrobić zdjęcie tego, co chcesz przetłumaczyć, a aplikacja zajmie się tym. iTranslate zdecydowanie zasługuje na strzał, więc pobierz go i trzymaj pod ręką, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy będziesz go potrzebować.

Download on : Google Play | App Store

Google Translate

Słynny, już popularny Tłumacz Google przez lata zapracował na swoje miejsce w tej czołówce. Mimo że aplikacja zaczęła się powoli i pełna błędów, dziś okazuje się, że jest wszechstronnym tłumaczem online. Ma bardzo minimalny interfejs, z selektorem języka i polem, w którym możesz napisać (lub podyktować) tekst, który chcesz przetłumaczyć.

Tłumacz Google został znacznie ulepszony w ciągu ostatnich kilku lat i jest teraz niezawodną aplikacją dla tych, którzy chcą szybkiego tłumaczenia, w dowolnym miejscu na świecie. Do wyboru są różne języki, a społeczność aktywnie przyczynia się do sprawdzania poprawności tłumaczeń. Możesz spróbować bez namysłu.

Download on : Google Play | App Store

TripLingo

TripLingo jest szczególnie przeznaczone dla międzynarodowych podróżników, którzy potrzebują takich usług podczas pobytu za granicą. Aplikacja jest zbudowana w taki sposób, że nie tylko tłumaczy tekst, ale także pomaga w zachowaniu etykiety kulturowej, oferując interaktywny słownik w aplikacji.

Dodatkowo TripLingo zapewnia użytkownikom informacje o lokalnych numerach alarmowych, zwrotach medycznych lub innych narzędziach (przelicznik walut, kalkulator napiwków), które zawsze muszą być pod ręką podczas podróży. Aplikacja jest wyposażona we wbudowany dialer Wi-Fi, który pozwala użytkownikom dzwonić za granicę, gdy są podłączeni do najbliższej sieci, zachęcając w ten sposób do obniżenia kosztów. Ogólnie rzecz biorąc, TripLingo to bardzo przydatna, niesamowicie dobrze zbudowana aplikacja, o której powinni wiedzieć wszyscy podróżnicy.

Download on : Google Play | App Store

SayHi

For those who are more conversation-oriented and want a fast-paced translation, SayHi is the answer. It is an app designed for carrying conversations while breaking the language barrier. It has 90 languages available, all equipped with a very sensitive speech recognition system. Just use your voice or type what you have to say, and the app will literally speak for you.

Users can adjust the characteristics of the speaking voice such as the pace for an easier understanding of the speech. SayHi is not one to miss, as it is one of the few translation apps dedicated to long, interlingual conversations.

Download on : Google Play | App Store

Papago

Papago jest podobny do Tłumacza Google z wielu powodów, ale zasługuje na miejsce na tym szczycie ze względu na jego szybkość i dokładność. Aplikacja oferuje imponującą liczbę języków do wyboru i minimalny interfejs użytkownika, podobnie jak w przypadku jej starszego brata. Jedyną cechą, która wyróżnia się w Papago, jest tłumaczenie stron internetowych.

Wystarczy wkleić adres URL strony, którą chcesz przetłumaczyć w dedykowane pole, a Papago to błyskawicznie przetłumaczy. Papago może być dobrym wyborem w przypadku pytań podróżujących i przypadkowych słów tłumaczonych w szybkim tempie.

Download on : Google Play | App Store

Arabic Dictionary & Translator

Arabski to naprawdę zagadkowy język, zwłaszcza dla tych, których nie używa się w różnych systemach pisma. Automatyczne i poprawne przetłumaczenie go na inne języki jest trudnym zadaniem. Arabski Słownik i Tłumacz może być bardzo praktyczny dla tych, którzy mówią po angielsku. Niezależnie od Twojego języka ojczystego, możesz użyć tej aplikacji, aby uzyskać dokładne tłumaczenia z arabskiego na angielski i odwrotnie.

Mimo że wachlarz języków nie jest szeroki, tłumacz wykonuje bardzo dobrą robotę, ponieważ skupia się tylko na jednej parze - arabskim i angielskim. W ten sposób tłumaczenia są znacznie dokładniejsze niż inne opcje, które można znaleźć w Internecie. Możesz go używać tylko na telefonie komórkowym, bez połączenia z Internetem.

Download on : Google Play

SpanishDict Translator

10 milionów ludzi każdego miesiąca korzysta z tego tłumacza i nie bez powodu. SpanishDict Translator to jedna z najlepszych aplikacji tego typu. Tłumaczy tylko z hiszpańskiego na angielski i odwrotnie, ale jest w tym genialny, generując niewiele lub żadnych błędów. Nie wymaga połączenia z Internetem, co oznacza, że działa błyskawicznie, zawiera również listy koniugacji i ciekawych funkcji, takich jak „słowo dnia”. Jest raczej ukierunkowany na pomoc użytkownikom w nauce hiszpańskiego, ale może być równie praktyczny podczas podróży.

Download on : Google Play

Polish English Translator

Język polski jest niewątpliwie jednym z języków stwarzających problemy pod względem złożoności, dlatego zawsze należy wybrać dobrego tłumacza. Ta aplikacja jest bardzo minimalnym i szybkim tłumaczem z języka polskiego na angielski i odwrotnie. Skupia się na słowach, ale może też tłumaczyć całe zdania. Jest idealny dla podróżników ze względu na swoją szybkość, ale jest przeznaczony głównie do nauki języka, a nie do aktywnej komunikacji za granicą. Mimo to, jeśli masz szansę odwiedzić Polskę, powinno to zasłużyć na pobranie.

Download on : Google Play

Microsoft Translator

Chociaż mniej osób o tym wie, Microsoft jakiś czas temu uruchomił własnego tłumacza, kompatybilnego z wszelkiego rodzaju urządzeniami. Jest to aplikacja online i offline z ponad 70 indeksowanymi językami, które mogą zrobić prawie wszystko - tłumaczenia głosowe, tłumaczenia tekstowe, tłumaczenia z aparatu, a nawet tłumaczenia pełnych rozmów. Microsoft Translator to potężna aplikacja, która jest idealna do podróży, koncentrując się na funkcjach, takich jak tłumaczenie grupowe dla wielu osób, tłumaczenie mowy na podzielonym ekranie i nie tylko. Nie ma nic więcej do dodania - wystarczy spróbować przynajmniej raz i zobaczyć, jak to działa.

Download on : Google Play | App Store

TextGrabber

ABBYY służy do digitalizacji drukowanego tekstu i tłumaczenia go. Należy to pobrać podczas podróży tylko w tym celu. Natkniesz się na przypadkowe materiały drukowane, a szybki sposób ich przetłumaczenia uratuje sytuację. ABBYY rozpoznaje tekst w ponad 60 językach, a wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym i - co najlepsze - bez połączenia z Internetem. Aplikacja przechowuje również archiwum, jeśli będziesz potrzebować plików później. Powinieneś spróbować za każdym razem, gdy opuszczasz kraj i zobaczyć, jak jest skuteczny.

Download on : Google Play | App Store

Mamy nadzieję, że wymienione powyżej aplikacje tłumaczeniowe okazały się przydatne i życzymy łatwego procesu tłumaczenia podczas następnej podróży!


Ostatnie Artykuły

10 najlepszych stron dla tłumaczy freelancerów 10 najlepszych stron dla tłumaczy freelancerów
10 blogów, które powinien odwiedzić każdy tłumacz 10 blogów, które powinien odwiedzić każdy tłumacz
Najlepsze aplikacje do tłumaczeń dla podróżujących Najlepsze aplikacje do tłumaczeń dla podróżujących
Jak otworzyć własne biuro tłumaczeń? Jak otworzyć własne biuro tłumaczeń?
Wskazówki jak nauczyć się polskiego dla początkujących Wskazówki jak nauczyć się polskiego dla początkujących